O projekcie

Rosnąca rola urządzeń i narzędzi informatycznych w naszej codziennej pracy i w życiu prywatnym powoduje że coraz więcej czasu spędzamy przed ekranami. Analizujemy i podejmujemy coraz więcej decyzji, próbujemy być wielozadaniowi i tylko krok dzieli Nas od … wypalenia zawodowego. 
Powoduje to nowy typ stresu nazywany Stresem Cyfrowym. Praca po 10 – 12 godzin przed komputerem wpływa negatywnie na nasze samopoczucie co pokazał ostatnie dwa lata pracy zdalnej. Poczucie bycia zawsze dostępnym, tysiące emaili, niekończąca się lista zadań, ograniczony kontakt z innymi współpracownikami itd. Wymieniać można w nieskończoność. 
Ze względu na dynamiczny rozwój narzędzi w trakcie pracy zdalnej po powrocie do pracy stacjonarnej w dalszym ciągu duża część zadań jest wykonywana przed ekranem komputera.
I właśnie aby przywrócić balans zawodowy i prywatny oraz zredukować obciążenie stresem powstała platforma STRESS CARE.
Platforma Stress Care jest tworzona przez zespół projektowy MWM Media. Jest to projekt studencki zajmujący się sferą tworzenia i obsługi Social Media, Marketingiem Cyfrowym , tworzeniem i organizacją wydarzeń online. Dbają także o komunikację wewnątrz i na zewnątrz przedsiębiorstwa czy organizacji. Wyróżnia ich kompleksowe podejście do Employer Brandingu. Pasjonaci nowych technologii w przekazie obrazu i dźwięku. Tworzenia nowych form aktywizacji i interakcji z pracownikami czy widzami.
Mając świadomość zagrożeń ze strony nadmiernego obciążenia technologią cyfrową podjęli się tematyki stresu cyfrowego.
Dodatkowo łączy to wszystko Koło Naukowe Enactus Politechnika Poznańska. Koło w którym tworzone i realizowane są projekty społeczne od 2001 roku w ramach międzynarodowego Programu Enactus. Tworząc rozwiązania odpowiadające na potrzeby społeczności lokalnych stanowi początek dla przyszłych Startupów społecznie odpowiedzialnych. 

Realizujemy Cele Zrównoważonego Rozwoju