Co oferujemy

Stres towarzyszy nam praktycznie od zawsze. Stres krótkotrwały motywuje nas do działania, ale stres długotrwały niesie ze sobą problemy mentalne jak i fizyczne. Miejscem gdzie szczególnie jesteśmy na to narażeni jest miejsce naszej pracy, nauki. W ciągu ostatnich dwóch lat pojawił się dodatkowy typ stresu, czyli stres cyfrowy związany z długim użytkowaniem urządzeń i narzędzi informatycznych. Przy czym każdy z nas odczuwa go inaczej.
W tym celu stworzyliśmy narzędzia do weryfikacji i oceny stresu cyfrowego. Rekomendujemy i wdrażamy rozwiązania razem z pracodawcą. Efekty pozwala nam podtrzymać opracowana przez nas platforma Stress Care.

Nasze rozwiązanie

Zmiany na stanowisku pracy można wdrożyć już w kilku prostych krokach:
1. Zapoznamy się ze specyfiką Twojej firmy, stanowiska i kultury organizacji.
2. Zbadamy jakie czynniki stresują Ciebie, Twoich pracowników czy też Członków Twojej organizacji. Na początek otrzymasz arkusz ogólny, który pozwoli na wstępną ocenę czynników stresujących dotyczących wyróżnionych przez Nas 5 obszarów.
3. W drugiej części badania otrzymacie arkusz lub arkusze do oceny poszczególnych obszarów na podstawie ankiety ogólnej.
4. Przeprowadzimy analizę ankiet, ocenimy indywidualnie u każdego badanego poziom stresu, przedstawimy rekomendację zmian w ujęciu specyfiki firmy i stanowiska, zaproponujemy także jakie szkolenia możemy przeprowadzić i przedstawimy ofertę dotyczącej wdrożenia platformy Stress Care.

Co zyskujesz?

Jednym ze skutków nadmiernego przeciążenia stresem pracownika jest spadek jego efektywności, zmęczenie, osłabienie co w dalszym ciągu prowadzi rozwoju chorób. Powoduje to nieobecność pracownika, potrzebę przekazania jego obowiązków na innych pracowników co również zwiększa ich obciążenie nowymi obowiązkami. W długim czasie rozpoczynamy poszukiwania zastępstwa, czyli ponownie uruchamiamy cały proces rekrutacyjny. Szczególnie kosztochłonne jest szukanie osób na stanowiska specjalistyczne, ponowne wdrożenie i osiągnięcie pożądanej efektywności.
Koszt rekrutacji nowego pracownika to około 10.000 zł, przekazanie obowiązków na innych pracowników również może spowodować potrzebę zwiększenia wynagrodzenia od 500 do nawet 1000 zł.

Już teraz wypełnij przykładowy test

Skontaktuj się z nami i razem stwórzmy przyjazne miejsce pracy dla Twoich pracowników